Sullins Connector Solutions ESC30DTEN
ESC30DTEN picture photo
Mfg. Part Number
ESC30DTEN
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC30DTEN.pdf
Availability of ESC30DTEN
QUANTITY
ESC30DTEN Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC30DTEN
Internal Part NumberEIS-ESC30DTEN
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC30DTEN
Related LinksESC3, ESC30DTEN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC30DTEN Details Description
Related parts for ESC30DTEN
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BOAR datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf