KEMET ESD-FPD-50-1
ESD-FPD-50-1 picture photo
Mfg. Part Number
ESD-FPD-50-1
Manufacturer
Product Category
Ferrite Cores - Cables and Wiring
Brief Description
SPLIT CORE FLAT CABLE 68.6MM
Datasheet Download
ESD-FPD-50-1.pdf
Availability of ESD-FPD-50-1
QUANTITY
ESD-FPD-50-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESD-FPD-50-1
Internal Part NumberEIS-ESD-FPD-50-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Filters
FamilyFerrite Cores - Cables and Wiring
SeriesESD-FPD
Type-
DesignClip Together (Order Qty 2 = 1 Assembly)
Impedance-
Test Frequency-
Material-
Inner Dimension2.700" W x 0.078" H (68.60mm x 2.00mm)
Outer Dimension3.149" W x 0.393" H (80.00mm x 10.00mm)
Length0.500" (12.70mm)
Mounting TypeFree Hanging
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESD-FPD-50-1
Related LinksESD-FP, ESD-FPD-50-1 Datasheet, KEMET Distributor
ESD-FPD-50-1 Details Description
Related parts for ESD-FPD-50-1
RELAY TIMER ANALOG DPDT 100-120V datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 1-1/2" datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP LATCH D 48TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI+ 1-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
12-WAY PLUG T/H PANEL MT W/SEAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf