Stackpole Electronics Inc. ESD02A3V3R25V
ESD02A3V3R25V picture photo
Mfg. Part Number
ESD02A3V3R25V
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
VARISTOR 25V 0402
Datasheet Download
ESD02A3V3R25V.pdf
Availability of ESD02A3V3R25V
QUANTITY
ESD02A3V3R25V Order Process
Ship out your order
Specifications of ESD02A3V3R25V
Internal Part NumberEIS-ESD02A3V3R25V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductESD/ESDU Series Suppressors
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
SeriesESD
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working3.3V
Voltage - Clamping25V
TechnologyAir Gap
Power (Watts)-
Number of Circuits1
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESD02A3V3R25V
Related LinksESD02A, ESD02A3V3R25V Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ESD02A3V3R25V Details Description
Related parts for ESD02A3V3R25V
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS VERT SMD datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
IC AUDIO INTERFACE VBGA datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A VMT3 datasheet.pdf