Infineon Technologies ESD5V3S1B-02LRH E6327
ESD5V3S1B-02LRH E6327 picture photo
Mfg. Part Number
ESD5V3S1B-02LRH E6327
Brief Description
TVS DIODE 5.3VWM 13VC TSLP2-17
Datasheet Download
ESD5V3S1B-02LRH E6327.pdf
Availability of ESD5V3S1B-02LRH E6327
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ESD5V3S1B-02LRH E6327 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESD5V3S1B-02LRH E6327
Internal Part NumberEIS-ESD5V3S1B-02LRH E6327
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesESD5V3S1(B,U)-02LRH/02LS Application Note
Product Training ModulesSelecting the Right ESD Diode
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 14/Nov/2014
PCN PackagingPackage Marking 17/Jun/2014
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)5.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse80W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency17.5pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackagePG-TSLP-2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESD5V3S1B-02LRH E6327
Related LinksESD5V3S1B-, ESD5V3S1B-02LRH E6327 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
ESD5V3S1B-02LRH E6327 Details Description
Related parts for ESD5V3S1B-02LRH E6327
FIXED IND 3.3UH 375MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOD DDR2 SDRAM 512MB 240UDIMM datasheet.pdf
RES 6.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V Y5U 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf