Infineon Technologies ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
ESD5V3U4RRSH6327XTSA1 picture photo
Mfg. Part Number
ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
Brief Description
TVS DIODE 5.3VWM 15VC SOT363
Datasheet Download
ESD5V3U4RRSH6327XTSA1.pdf
Availability of ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
QUANTITY
ESD5V3U4RRSH6327XTSA1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
Internal Part NumberEIS-ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingRecyclable Glass Carrier 14/Oct/2014
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSteering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)5.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)6.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse50W
Power Line ProtectionYes
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency0.4pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackagePG-SOT363-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
Related LinksESD5V3U4RR, ESD5V3U4RRSH6327XTSA1 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
ESD5V3U4RRSH6327XTSA1 Details Description
Related parts for ESD5V3U4RRSH6327XTSA1
IC 10MHZ Z80 CMOS SIO/3 44-QFP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 40POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LED RND FLAT RED RED DIFF TAB datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 80A 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONVOLUTED TUBING 2'' datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf