ST ESDA25B1
ESDA25B1 picture photo
Mfg. Part Number
ESDA25B1
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 8SOIC
Datasheet Download
ESDA25B1.pdf
Availability of ESDA25B1
QUANTITY
ESDA25B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDA25B1
Internal Part NumberEIS-ESDA25B1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsESDA25B1 View All Specifications
ESDA25B1 View All Specifications
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesESDA, TRANSIL™
PackagingTube
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels6
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDA25B1
Related LinksESDA, ESDA25B1 Datasheet, ST Distributor
ESDA25B1 Details Description
Related parts for ESDA25B1
RES SMD 4.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
60842D108 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
TXRX DWDM 4GBPS APD SFP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf