Vishay/Beyschlag TC030090BH16138BG1
TC030090BH16138BG1 picture photo
Mfg. Part Number
TC030090BH16138BG1
Brief Description
CAP CER 160PF 10KV R16 NONSTND
Datasheet Download
TC030090BH16138BG1.pdf
Availability of TC030090BH16138BG1
QUANTITY
TC030090BH16138BG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TC030090BH16138BG1
Internal Part NumberEIS-TC030090BH16138BG1
PackagingBulk
Capacitance160pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10000V (10kV)
Temperature CoefficientR16
Package / CaseNonstandard, Tabbed
Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max)6.142" (156.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TC030090BH16138BG1
Related LinksTC030090B, TC030090BH16138BG1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
TC030090BH16138BG1 Details Description
Related parts for TC030090BH16138BG1
IC PROM SER 200000 C-TEMP 44VQFP datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO41 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf