Amphenol Pcd ESLM12200
ESLM12200 picture photo
Mfg. Part Number
ESLM12200
Brief Description
CONN TERM BLK 12POS 5.08MM R/A
Datasheet Download
ESLM12200.pdf
Availability of ESLM12200
QUANTITY
ESLM12200 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESLM12200
Internal Part NumberEIS-ESLM12200
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current13.5A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Torque - Screw0.5 Nm (4.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESLM12200
Related LinksESLM, ESLM12200 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ESLM12200 Details Description
Related parts for ESLM12200
KEYBOARD NOTEBOOK 83KEY PS2 BEIG datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 4.63A 31 MOHM TH datasheet.pdf
IC 12BIT QUAD V-OUT DAC 10-MSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/MEM 4.25V 8SOIC datasheet.pdf
POWER STRIP SURGE PROTECT 6'C datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 41POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE RA PIN datasheet.pdf