Amphenol Pcd ESLM14200
ESLM14200 picture photo
Mfg. Part Number
ESLM14200
Brief Description
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM R/A
Datasheet Download
ESLM14200.pdf
Availability of ESLM14200
QUANTITY
ESLM14200 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESLM14200
Internal Part NumberEIS-ESLM14200
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current13.5A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Torque - Screw0.5 Nm (4.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESLM14200
Related LinksESLM, ESLM14200 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ESLM14200 Details Description
Related parts for ESLM14200
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 50POS DL SR 30AU datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V Y5V RADIAL datasheet.pdf
MCU 16BIT 256K FLASH 144-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FERRITE CORE TT 4.8UH N87 datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 65MA 93 OHM SMD datasheet.pdf