Seiko Instruments S-L2980A34PN-TF-G
S-L2980A34PN-TF-G picture photo
Mfg. Part Number
S-L2980A34PN-TF-G
Brief Description
IC REG LDO 3.4V 0.15A 5SON
Datasheet Download
S-L2980A34PN-TF-G.pdf
Availability of S-L2980A34PN-TF-G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-L2980A34PN-TF-G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-L2980A34PN-TF-G
Internal Part NumberEIS-S-L2980A34PN-TF-G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.4V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-SON
Supplier Device Package5-SON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-L2980A34PN-TF-G
Related LinksS-L2980A, S-L2980A34PN-TF-G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-L2980A34PN-TF-G Details Description
Related parts for S-L2980A34PN-TF-G
RES ARRAY 4 RES 510K OHM 0804 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SCREWDRIVER ELECT HEX SCKT 1/4" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 250V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
POT 10 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
680UF 400V 35X60MM 85C 15000H datasheet.pdf