Amphenol Pcd ESLM21200
ESLM21200 picture photo
Mfg. Part Number
ESLM21200
Brief Description
CONN TERM BLK 21POS 5.08MM R/A
Datasheet Download
ESLM21200.pdf
Availability of ESLM21200
QUANTITY
ESLM21200 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESLM21200
Internal Part NumberEIS-ESLM21200
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current13.5A
Voltage300V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Torque - Screw0.5 Nm (4.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESLM21200
Related LinksESLM, ESLM21200 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ESLM21200 Details Description
Related parts for ESLM21200
IC SYNTHESIZER PLL VCO GPS 28LLP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT23 datasheet.pdf
ANTENNA COVER THREADED WHITE 3" datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A DC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf