Sullins Connector Solutions ESM10DRYN-S13
ESM10DRYN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESM10DRYN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND
Datasheet Download
ESM10DRYN-S13.pdf
Availability of ESM10DRYN-S13
QUANTITY
ESM10DRYN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM10DRYN-S13
Internal Part NumberEIS-ESM10DRYN-S13
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM10DRYN-S13
Related LinksESM10D, ESM10DRYN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM10DRYN-S13 Details Description
Related parts for ESM10DRYN-S13
CAP TANT 1UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 10% 0805 datasheet.pdf