Sullins Connector Solutions ESM24DRTH
ESM24DRTH picture photo
Mfg. Part Number
ESM24DRTH
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ESM24DRTH.pdf
Availability of ESM24DRTH
QUANTITY
ESM24DRTH Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM24DRTH
Internal Part NumberEIS-ESM24DRTH
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM24DRTH
Related LinksESM2, ESM24DRTH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM24DRTH Details Description
Related parts for ESM24DRTH
RES SMD 5.36K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRIAC 800V 6A TO220F datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC INVERTER SCHM TRG TRPL 8DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 08POS datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.070 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
LENS SQUARE 1POS 13.9+13.9MM datasheet.pdf