United Chemi-Con ESMM181VSN442QA75T
ESMM181VSN442QA75T picture photo
Mfg. Part Number
ESMM181VSN442QA75T
Brief Description
CAP ALUM 4400UF 180V SNAP
Datasheet Download
ESMM181VSN442QA75T.pdf
Availability of ESMM181VSN442QA75T
QUANTITY
ESMM181VSN442QA75T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMM181VSN442QA75T
Internal Part NumberEIS-ESMM181VSN442QA75T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesSMM
PackagingBulk
Capacitance4400µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating180V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)3.031" (77.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMM181VSN442QA75T
Related LinksESMM181VS, ESMM181VSN442QA75T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMM181VSN442QA75T Details Description
Related parts for ESMM181VSN442QA75T
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC 4-BIT ACCESS REGISTER 16SO datasheet.pdf
SENS DISP AMP 1UM 5MMSTROKE PIN datasheet.pdf
BOARD EVALUATION ADP2105Z 1.8V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 15A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf