United Chemi-Con ESMQ100ELL221ME11D
ESMQ100ELL221ME11D picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ100ELL221ME11D
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ100ELL221ME11D.pdf
Availability of ESMQ100ELL221ME11D
QUANTITY
ESMQ100ELL221ME11D Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ100ELL221ME11D
Internal Part NumberEIS-ESMQ100ELL221ME11D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current240mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ100ELL221ME11D
Related LinksESMQ100EL, ESMQ100ELL221ME11D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ100ELL221ME11D Details Description
Related parts for ESMQ100ELL221ME11D
CARD RACK FRAME KIT VME 9UX400MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB BLACK MOM datasheet.pdf
T8347B TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 36X75" S SFN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10A 120W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf