United Chemi-Con ESMQ201VSN681MQ30S
ESMQ201VSN681MQ30S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ201VSN681MQ30S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
ESMQ201VSN681MQ30S.pdf
Availability of ESMQ201VSN681MQ30S
QUANTITY
ESMQ201VSN681MQ30S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ201VSN681MQ30S
Internal Part NumberEIS-ESMQ201VSN681MQ30S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.68A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ201VSN681MQ30S
Related LinksESMQ201VS, ESMQ201VSN681MQ30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ201VSN681MQ30S Details Description
Related parts for ESMQ201VSN681MQ30S
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A D2PAK datasheet.pdf
IC RCVR DIFF LVDS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT CABLE datasheet.pdf
RES 1.385K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
INK JET LABEL OLEFIN 1.0 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf