Vishay/BCcomponents MKP18443684000
MKP18443684000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18443684000
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 68NF 20% 400VAC
Datasheet Download
MKP18443684000.pdf
Availability of MKP18443684000
QUANTITY
MKP18443684000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18443684000
Internal Part NumberEIS-MKP18443684000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package235
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1844
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18443684000
Related LinksMKP1844, MKP18443684000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18443684000 Details Description
Related parts for MKP18443684000
JUMPER-H2788TR/C2065Y/H2788TR 2" datasheet.pdf
IC 4.125V 15% SOT223-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100 22AWG POLAR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 730MA 365 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 22POS datasheet.pdf