United Chemi-Con ESMQ351ELL680ML25S
ESMQ351ELL680ML25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ351ELL680ML25S
Brief Description
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ351ELL680ML25S.pdf
Availability of ESMQ351ELL680ML25S
QUANTITY
ESMQ351ELL680ML25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ351ELL680ML25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ351ELL680ML25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current400mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ351ELL680ML25S
Related LinksESMQ351EL, ESMQ351ELL680ML25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ351ELL680ML25S Details Description
Related parts for ESMQ351ELL680ML25S
CONN HEADER 24POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 590MA 285 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf