United Chemi-Con ESMQ421VSN151MP30S
ESMQ421VSN151MP30S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ421VSN151MP30S
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP
Datasheet Download
ESMQ421VSN151MP30S.pdf
Availability of ESMQ421VSN151MP30S
QUANTITY
ESMQ421VSN151MP30S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ421VSN151MP30S
Internal Part NumberEIS-ESMQ421VSN151MP30S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating420V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.3A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ421VSN151MP30S
Related LinksESMQ421VS, ESMQ421VSN151MP30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ421VSN151MP30S Details Description
Related parts for ESMQ421VSN151MP30S
IC FIXED POINT DSP 100LQFP datasheet.pdf
QKE II FEMAL datasheet.pdf
OPEN-CLOSE datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 30A 480VAC 170VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 3POS 2.0M 18AWG datasheet.pdf