Rohm Semiconductor ESR03EZPF15R0
ESR03EZPF15R0 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPF15R0
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPF15R0.pdf
Availability of ESR03EZPF15R0
QUANTITY
ESR03EZPF15R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPF15R0
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPF15R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPF15R0
Related LinksESR03E, ESR03EZPF15R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPF15R0 Details Description
Related parts for ESR03EZPF15R0
IC CPLD 192MC 4.7NS 100MBGA datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.8V SSOT24-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7MM datasheet.pdf
CONN PLUG REAR 120POS 5ROW datasheet.pdf