Rohm Semiconductor ESR03EZPJ824
ESR03EZPJ824 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ824
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ824.pdf
Availability of ESR03EZPJ824
QUANTITY
ESR03EZPJ824 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ824
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ824
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ824
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ824 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ824 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ824
CAP FILM 680PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD HI-SP RCVR LVDS 16-TSSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DSUB 78 F FLOA datasheet.pdf
ADAPTER EX M40-M50 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 5W T18 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf