Rohm Semiconductor ESR10EZPF1204
ESR10EZPF1204 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1204
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1204.pdf
Availability of ESR10EZPF1204
QUANTITY
ESR10EZPF1204 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1204
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1204
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1204 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1204
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 700MA 91 MOHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 1500A DO200AB datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf