Rohm Semiconductor ESR10EZPF22R1
ESR10EZPF22R1 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF22R1
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF22R1.pdf
Availability of ESR10EZPF22R1
QUANTITY
ESR10EZPF22R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF22R1
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF22R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF22R1
Related LinksESR10E, ESR10EZPF22R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF22R1 Details Description
Related parts for ESR10EZPF22R1
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 5V 10-UMAX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
LED BLUE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 37K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
BLADE PHILLIPS SZ0 4" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB CP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 4DFN datasheet.pdf