Rohm Semiconductor ESR10EZPF3920
ESR10EZPF3920 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF3920
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF3920.pdf
Availability of ESR10EZPF3920
QUANTITY
ESR10EZPF3920 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF3920
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF3920
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF3920
Related LinksESR10E, ESR10EZPF3920 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF3920 Details Description
Related parts for ESR10EZPF3920
DIODE MODULE 300V 100A ISOTOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 42.5"X64.5" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 300W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8QFN datasheet.pdf