Rohm Semiconductor ESR10EZPF9310
ESR10EZPF9310 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF9310
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF9310.pdf
Availability of ESR10EZPF9310
QUANTITY
ESR10EZPF9310 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF9310
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF9310
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF9310
Related LinksESR10E, ESR10EZPF9310 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF9310 Details Description
Related parts for ESR10EZPF9310
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 738 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 20V 2711 datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER E 6.3 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf