Rohm Semiconductor ESR10EZPJ125
ESR10EZPJ125 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ125
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ125.pdf
Availability of ESR10EZPJ125
QUANTITY
ESR10EZPJ125 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ125
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ125
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ125 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ125 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ125
FAN AXIAL 254X89MM 220/240VAC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 29POS GOLD T/H datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SFP+ PATCH CABLE 7M 28AWG datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 20AWG 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 20POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 125MA 32 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1000 OHM 0805 datasheet.pdf