Rohm Semiconductor ESR10EZPJ125
ESR10EZPJ125 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ125
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ125.pdf
Availability of ESR10EZPJ125
QUANTITY
ESR10EZPJ125 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ125
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ125
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ125
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ125 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ125 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ125
RES SMD 0.015 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
ANT SECTOR 18DB HPOL NFEM datasheet.pdf
IC CLK GEN PLL BLANK CUST 10MSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
CBL ASSEM W.FL2 BLACK 400MM datasheet.pdf
9POS M R/A .370LC FILT.TY1 datasheet.pdf