Rohm Semiconductor ESR10EZPJ225
ESR10EZPJ225 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ225
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ225.pdf
Availability of ESR10EZPJ225
QUANTITY
ESR10EZPJ225 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ225
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ225
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ225
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ225 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ225 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ225
CAP MICA 10PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
TOUCH SCREEN CAPACITIVE 20.65" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SO datasheet.pdf
EXTENDER SLEEVE SET datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1A 340 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2 CMOS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf