Rohm Semiconductor ESR10EZPJ432
ESR10EZPJ432 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ432
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ432.pdf
Availability of ESR10EZPJ432
QUANTITY
ESR10EZPJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ432
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ432
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ432
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ432 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ432
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28UFQFPN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 35POS datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
D4SL-N4RFA-D4 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf