Rohm Semiconductor ESR18EZPF4530
ESR18EZPF4530 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF4530
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF4530.pdf
Availability of ESR18EZPF4530
QUANTITY
ESR18EZPF4530 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF4530
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF4530
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF4530
Related LinksESR18E, ESR18EZPF4530 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF4530 Details Description
Related parts for ESR18EZPF4530
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 250MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
PANEL PATCH CAT5E 24PORT 1ROW datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 16AWG 1000' datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X5R 2.2レF 16V datasheet.pdf