Rohm Semiconductor ESR18EZPF6043
ESR18EZPF6043 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF6043
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 604K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF6043.pdf
Availability of ESR18EZPF6043
QUANTITY
ESR18EZPF6043 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF6043
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF6043
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF6043
Related LinksESR18E, ESR18EZPF6043 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF6043 Details Description
Related parts for ESR18EZPF6043
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 4POS DL SR 30AU datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 30A ISOTOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 657 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf