Rohm Semiconductor ESR25JZPF1102
ESR25JZPF1102 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1102
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1102.pdf
Availability of ESR25JZPF1102
QUANTITY
ESR25JZPF1102 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1102
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1102
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1102 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1102 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1102
IC 4.13V O-D 15% TO92-3 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY MONITOR VOLT 10-600V ADJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.5A PPAK SC70-6 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE D 26POS datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf