Rohm Semiconductor ESR25JZPF2000
ESR25JZPF2000 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF2000
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF2000.pdf
Availability of ESR25JZPF2000
QUANTITY
ESR25JZPF2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF2000
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF2000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF2000
Related LinksESR25J, ESR25JZPF2000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF2000 Details Description
Related parts for ESR25JZPF2000
RES 332K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWP NEG VOLT SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.35GHZ 14SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 250V 100A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
ZONE5 MASTER ON/OFF SWITCH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf