Rohm Semiconductor ESR25JZPF3R00
ESR25JZPF3R00 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF3R00
Brief Description
RES SMD 3 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF3R00.pdf
Availability of ESR25JZPF3R00
QUANTITY
ESR25JZPF3R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF3R00
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF3R00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF3R00
Related LinksESR25J, ESR25JZPF3R00 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF3R00 Details Description
Related parts for ESR25JZPF3R00
BOX ALUM UNPAINTED 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 32V 15A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH KVM 8 PORT 1U RACK MT PS2 datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN +/-05VOU datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE WHITE datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN DIFF SGL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf