Rohm Semiconductor ESR25JZPJ3R0
ESR25JZPJ3R0 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ3R0
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ3R0.pdf
Availability of ESR25JZPJ3R0
QUANTITY
ESR25JZPJ3R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ3R0
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ3R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ3R0
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ3R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ3R0 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ3R0
RES 82 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 900VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf