Panasonic Electronic Components ETQ-A15B220
ETQ-A15B220 picture photo
Mfg. Part Number
ETQ-A15B220
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 7A 15 MOHM TH
Datasheet Download
ETQ-A15B220.pdf
Availability of ETQ-A15B220
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ETQ-A15B220 Order Process
Ship out your order
Specifications of ETQ-A15B220
Internal Part NumberEIS-ETQ-A15B220
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating7A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.591" L x 0.571" W (15.00mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ETQ-A15B220
Related LinksETQ-A, ETQ-A15B220 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ETQ-A15B220 Details Description
Related parts for ETQ-A15B220
IDC CABLE - MSR60K/MC60G/MSR60K datasheet.pdf
BINDING POST MINI TIN VIOLET datasheet.pdf
IC LINEFEED INTRFC SI321X 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
ACCES UNI SEAL PG 16 WITHOUT HO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS INLINE PIN datasheet.pdf