Panasonic Electronic Components EXB-24V273JX
EXB-24V273JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V273JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V273JX.pdf
Availability of EXB-24V273JX
QUANTITY
EXB-24V273JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V273JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V273JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V273JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V273JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V273JX Details Description
Related parts for EXB-24V273JX
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 71.5OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK STAMP 9.5X19X19MM datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 20BIT LV 48-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC LIGHT POSITION CTRLR 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 6POS WHT datasheet.pdf