Panasonic Electronic Components EXB-24V274JX
EXB-24V274JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V274JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 270K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V274JX.pdf
Availability of EXB-24V274JX
QUANTITY
EXB-24V274JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V274JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V274JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package1
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V274JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V274JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V274JX Details Description
Related parts for EXB-24V274JX
CONN HEADER 7POS STR .100 30GOLD datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RELAY REED datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RS-232C USB ADAPTER datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf