Panasonic Electronic Components EXB-24V394JX
EXB-24V394JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-24V394JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 390K OHM 0404
Datasheet Download
EXB-24V394JX.pdf
Availability of EXB-24V394JX
QUANTITY
EXB-24V394JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-24V394JX
Internal Part NumberEIS-EXB-24V394JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-24V394JX
Related LinksEXB-24, EXB-24V394JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-24V394JX Details Description
Related parts for EXB-24V394JX
CONN RECEPT 5POS SOCKET SILVER datasheet.pdf
SYS ACE MULTIPKG MODULE 16MBIT datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 8A TO251 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CABL SMA R/A PLUG-JACK RG142 60" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC TXRX DTMF 20SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 100C P 72" YEL NI datasheet.pdf