Panasonic Electronic Components EXB-28V4R3JX
EXB-28V4R3JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V4R3JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V4R3JX.pdf
Availability of EXB-28V4R3JX
QUANTITY
EXB-28V4R3JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V4R3JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V4R3JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V4R3JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V4R3JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V4R3JX Details Description
Related parts for EXB-28V4R3JX
CAP CER 5600PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT DIFF INPUT 28SSOP datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND WHITE 14' datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
ENET MA/MA IND ST/90EX-R 4M datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf