Panasonic Electronic Components EXB-28V753JX
EXB-28V753JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V753JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 75K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V753JX.pdf
Availability of EXB-28V753JX
QUANTITY
EXB-28V753JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V753JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V753JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V753JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V753JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V753JX Details Description
Related parts for EXB-28V753JX
IC TRANS E-PHEMT 2GHZ SOT-343 datasheet.pdf
LENS TRANSPARENT RED GRABBER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MCPC/PCI-MEDIALINX-MM1300-SC (RX datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB M4 PRO2 64QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.65V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf