Panasonic Electronic Components EXB-34V111JV
EXB-34V111JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-34V111JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 110 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-34V111JV.pdf
Availability of EXB-34V111JV
QUANTITY
EXB-34V111JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-34V111JV
Internal Part NumberEIS-EXB-34V111JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Convex
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-34V111JV
Related LinksEXB-34, EXB-34V111JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-34V111JV Details Description
Related parts for EXB-34V111JV
IC ADC 12BIT 2CH DUAL 20-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT 16/100SPS 16-VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 9NH 680MA 104 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 235.8W TO-3P datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
IC REG DL BUCK ADJ 3A 20-HTSSOP datasheet.pdf