Panasonic Electronic Components EXB-38V270JV
EXB-38V270JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-38V270JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-38V270JV.pdf
Availability of EXB-38V270JV
QUANTITY
EXB-38V270JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-38V270JV
Internal Part NumberEIS-EXB-38V270JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-38V270JV
Related LinksEXB-38, EXB-38V270JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-38V270JV Details Description
Related parts for EXB-38V270JV
DIODE VARIABLE CAP SOT23-3 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 170MSPS 68-QFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
ENCODER OPT 1/2"B 16POS 4"CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 9S MED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 0.047UF 0402 datasheet.pdf