Panasonic Electronic Components EXB-D10C124J
EXB-D10C124J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C124J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 120K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C124J.pdf
Availability of EXB-D10C124J
QUANTITY
EXB-D10C124J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C124J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C124J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C124J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C124J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C124J Details Description
Related parts for EXB-D10C124J
CONN STACKER .156" 6POS SGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf