Panasonic Electronic Components EXB-D10C392J
EXB-D10C392J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-D10C392J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-D10C392J.pdf
Availability of EXB-D10C392J
QUANTITY
EXB-D10C392J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-D10C392J
Internal Part NumberEIS-EXB-D10C392J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-D10C392J
Related LinksEXB-D1, EXB-D10C392J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-D10C392J Details Description
Related parts for EXB-D10C392J
CONN FIBER FSMA PLUG SMPLX 140UM datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 18POS DUAL 30AU datasheet.pdf