Panasonic Electronic Components EXB-E10C333J
EXB-E10C333J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-E10C333J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 1608
Datasheet Download
EXB-E10C333J.pdf
Availability of EXB-E10C333J
QUANTITY
EXB-E10C333J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-E10C333J
Internal Part NumberEIS-EXB-E10C333J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1608, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-E10C333J
Related LinksEXB-E1, EXB-E10C333J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-E10C333J Details Description
Related parts for EXB-E10C333J
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OTP 256KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
VOLTMETER 6-75VDC LED PANEL MT datasheet.pdf
RES 25 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf