Panasonic Electronic Components EXB-E10C333J
EXB-E10C333J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-E10C333J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 1608
Datasheet Download
EXB-E10C333J.pdf
Availability of EXB-E10C333J
QUANTITY
EXB-E10C333J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-E10C333J
Internal Part NumberEIS-EXB-E10C333J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-E10C333J
Related LinksEXB-E1, EXB-E10C333J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-E10C333J Details Description
Related parts for EXB-E10C333J
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 2-56 datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1.2KV 11A DO203 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 40A datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf