Vishay/Dale CRCW080521K5FKTB
CRCW080521K5FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080521K5FKTB
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080521K5FKTB.pdf
Availability of CRCW080521K5FKTB
QUANTITY
CRCW080521K5FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080521K5FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW080521K5FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080521K5FKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW080521K5FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080521K5FKTB Details Description
Related parts for CRCW080521K5FKTB
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20SSOP datasheet.pdf
SENS PROX M18 7MM DC2W-NO 2M datasheet.pdf
XFRMR ISO PWR 1KVA 4.5/9A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT BOX datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
DC/DC CONV 5.2KV ISO SIP7 TH 2W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
FPA/C 1746-OB32/OV32 1.0M datasheet.pdf
CONN FFC TOP 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC MODULE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf