Panasonic Electronic Components EXB-F10V681G
EXB-F10V681G picture photo
Mfg. Part Number
EXB-F10V681G
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 10SIP
Datasheet Download
EXB-F10V681G.pdf
Availability of EXB-F10V681G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EXB-F10V681G Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-F10V681G
Internal Part NumberEIS-EXB-F10V681G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesEXB
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.986" L x 0.100" W (25.04mm x 2.54mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-F10V681G
Related LinksEXB-F1, EXB-F10V681G Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-F10V681G Details Description
Related parts for EXB-F10V681G
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONTACT CRIMP 18-16 AU .75 250PK datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 24SSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
26CC PICOFLEX 470MM LONG datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
BVF7.62HP/3/180MF2 BCF/6R BK datasheet.pdf
CONN FEMALE 6POS CONTACT INSERT datasheet.pdf