Panasonic Electronic Components EXB-N8V123JX
EXB-N8V123JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V123JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V123JX.pdf
Availability of EXB-N8V123JX
QUANTITY
EXB-N8V123JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V123JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V123JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V123JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V123JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V123JX Details Description
Related parts for EXB-N8V123JX
096 EURO TYP R PIN AP MFBL ASY datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.52" CA datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MOD DIODE 1200V 270A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf